Program Wydział Rok akademicki Stopień
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Wydział Zarządzania 2011/2012 inż
Rodzaj Kierunek Koordynator ECTS
Stacjonarne Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Mgr inż. Agata Maciszewska

Cele:

Sylwetki zawodowe absolwentów studiów inżynierskich
Wydział Zarządzania PW

   Absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji są inżynierami mającymi wykształcenie zarówno w obszarze nauk przyrodniczo-technicznych jak również w dziedzinie nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych.
   Absolwenci, niezależnie od studiowanego zakresu inżynierii oraz niezależnie od wybranej specjalności, uzyskują kierunkową wiedzę w zakresie: działalności gospodarczej, procesów i systemów produkcyjnych, systemów informatycznych, ekonomiki produkcji, systemów jakości, ergonomii, badań i rozwoju produkcji. Wiedza ta pozwala na racjonalizację działań we wszystkich działach gospodarki, gałęziach przemysłu oraz w poszczególnych przedsiębiorstwach, rozwiązywanie problemów z zakresu optymalizacji techniczno-ekonomicznej, planowanie rozwoju przedsiębiorstw oraz kooperacji z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Możliwe jest również wykonywanie prac związanych z zarządzaniem takimi funkcjami w przemyśle i gospodarce jak: marketing, logistyka, dystrybucja, zarządzanie inwestycjami rzeczowymi, zarządzanie kapitałem itp.

Zakres fachowej wiedzy oraz kwalifikacje i umiejętności dla poszczególnych zakresów inżynierii można scharakteryzować następująco:

ścieżka: Inżynieria/Technologia budowlana
    Absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu usytuowania budownictwa w gospodarce oraz jego specyfiki w zakresie technologii i konstrukcji materiałów budowlanych, jak również technologii i konstrukcji charakterystycznych dla poszczególnych rodzajów obiektów i rodzajach budownictwa. W trakcie nauki studenci poznają podstawowe technologie stosowane w realizacji obiektów budowlanych oraz zasady organizacji takich procesów i budów. Zakres uzyskiwanej wiedzy ogólnoinżynierskiej jest wystarczający do zrozumienia zagadnień i procesów związanych z wytwarzaniem materiałów i konstrukcji budowlanych, a w szczególności do uczestnictwa w profesjonalnym zrządzaniu tymi procesami.
   Przedmioty konieczne do rozumienia zagadnień związanych z wytwarzaniem w przemyśle budowlanym to, między innymi: materiały budowlane, konstrukcje i instalacje budowlane i metalowe, budownictwo komunikacyjne, organizacja produkcji budowlanej oraz technologie robót budowlanych. Absolwenci znają: podstawowe rodzaje procesów występujących w budownictwie, podstawowe zasady fizyki budowli, wytrzymałości materiałów i mechaniki budowli, zasady konstruowania typowych obiektów w różnych rodzajach budownictwa oraz zasady organizowania budowlanego procesu inwestycyjnego.
   Absolwenci uzyskują konieczną wiedzę w zakresie właściwości materiałów budowlanych, ich systematyki, zasad produkcji i zastosowania. Znają i potrafią dobierać odpowiednie technologie do produkcji różnych rodzajów materiałów budowlanych, prefabrykatów żelbetowych, metalowych, drewnianych i innych. Znają zasady organizowania pracy w takich zakładach.

ścieżka: Inżynieria/Technologia chemiczna
   Absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu nauk chemicznych i technicznych oraz chemicznych procesów technologicznych wystarczającą do sformułowania zadań i bliskiej współpracy ze specjalistami z obszaru technologii chemicznej. Przedmioty konieczne do rozumienia zagadnień związanych z wytwarzaniem w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych oraz firmach produkujących nowoczesne materiały podzielono na trzy grupy.
   W zakresie wiedzy ogólno inżynierskiej są to: podstawy chemii ogólnej i nieorganicznej, analitycznej, organicznej, fizycznej, biochemii, ergonomii oraz, ekologii wytwarzania i ochrony środowiska w chemicznych procesach technologicznych.
   W obszarze procesowo aparaturowym są to: projektowanie i grafika inżynierska, podstawy inżynierii chemicznej i procesowej (w tym elementy inżynierii reaktorów) oraz aparatura chemiczna.
    W bloku technologicznym są to: podstawy materiałoznawstwa i korozji; metrologia, pomiary i automatyka; zagrożenia i bezpieczeństwo chemiczne; zarządzanie produktami chemicznymi REACH; podstawy technologii chemicznej (nieorganicznej, organicznej, polimerów i biotechnologii), w tym surowce pierwotne, roślinne i zwierzęce oraz projektowanie procesów technologicznych.
   Absolwenci posiadają elementy wiedzy w zakresie aparatury przemysłu chemicznego, umiejętności wykonywania podstawowych obliczeń projektowych, wykonywania pomiarów technologicznych oraz stosowania aparatury kontrolno-pomiarowej w przemyśle chemicznym.
   Przykładowe możliwości zatrudnienia i kariery po skończeniu studiów inżynierskich na Wydziale Zarządzania PW ścieżka: Technologia Chemiczna
- Zakłady przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego i pokrewnych (działy inwestycji i marketingu, stanowiska kierownicze);
- Prowadzenie własnej firmy w branżach jak wyżej;
- Przedsiębiorstwa państwowe opracowujące różnego rodzaju dokumenty związane z produkcją w ww branżach (normy polskie i europejskie, wytyczne, zasady, legalizacje itp.);
- Ministerstwa w działach oceniających wnioski i przyznających środki na projekty krajowe i europejskie (granty, projekty celowe, badawczo-rozwojowe itp.);
- Urzędy i działy administracji państwowej zajmujące się zagadnieniami ekologii, ochrony środowiska i bezpieczeństwa chemicznego.

ścieżka: Inżynieria/Technologia informatyczna
   Profil przygotowuje inżyniera z umiejętnościami i wiedzą konieczną do projektowania, implementacji i eksploatacji systemów informatycznych w zakresie obsługi i rozwiązywania zadań projektowych oraz technicznych.
   Absolwent profilu posiada wiedzę z zakresu: architektury systemów komputerowych, podstaw algorytmiki i struktur danych, kompilatorów i języków programowania, programowania proceduralnego i obiektowego, technik multimedialnych, baz danych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz aplikacji sieciowych, komputerowych systemów wspomagania projektowania (CAD) i wytwarzania (CAM), komputerowego wspomagania badań w technice oraz zastosowania metod sztucznej inteligencji do rozwiązywania zadań technicznych. W ramach profilu studenci poznają wybrane narzędzia i technologię firm objętych programem nauczania, zajmujących wysokie pozycje na rynku projektowania, implementacji i eksploatacji wysoko zaawansowanych rozwiązań informatycznych, takich przykładowo jak: IBM, Microsoft, SAS, StatSoft oraz Sybase. Studenci mogą ubiegać się o certyfikaty potwierdzające zapoziektórymi narzędziami informatycznymi.
   Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwie, organizacji lub jednostce badawczej, która poszukuje inżynierów łączących wiedzą informatyczną z wiedzę menedżerską.

ścieżka: Inżynieria/technologia elektroniczna
   Absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu konstrukcji i technologii aparatury elektronicznej. Wiedza ogólnoinżynierska niezbędna do zrozumienia zagadnień związanych z wytwarzaniem aparatury elektronicznej obejmuje: podstawy metrologii, podstawy teorii obwodów, właściwości materiałów stosowanych w elektronice, zasady działania podstawowych elementów elektronicznych i fotonicznych oraz układów elektronicznych a także problematykę uzysku i niezawodności.
   Absolwenci uzyskują podstawowe umiejętności konstruowania i oprogramowywania systemów mikroprocesorowych, projektowania obwodów drukowanych, konstruowania urządzeń elektronicznych, uzyskują także niezbędne informacje na temat badań i certyfikacji wyrobów elektronicznych. Otrzymują również niezbędną wiedzę dotyczącą automatyzacji procesu produkcji, technologii montażu urządzeń elektronicznych oraz problematyki badań i certyfikacji wyrobów elektronicznych. Ponadto absolwenci uzyskują podstawową wiedzę z zakresu produkcji elementów elektronicznych i układów scalonych oraz mikro- i nano-systemów.
   Absolwenci są przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych wszelkiego typu, zarówno powszechnego użytku (np. odbiorników telewizyjnych), jak i profesjonalnych (np. aparatury kontrolno-pomiarowej).


ścieżka: Inżynieria/Technologia elektryczna
   Absolwenci posiadają wiedzę ogólno inżynierską konieczną do rozumienia zagadnień związanych z funkcjonowaniem, konstrukcją, technologią oraz eksploatacją systemów zasilania, maszyn, urządzeń i aparatów elektrycznych, zwłaszcza w zakresie: materiałoznawstwa elektrycznego, elektrotechniki, metrologii wielkości elektrycznych i magnetycznych, elektroenergetyki, elektroniki i energoelektroniki oraz ich zastosowań. Zakres ich wykształcenia obejmuje wiedzę o działaniu i konstrukcji maszyn, urządzeń i aparatów elektrycznych, a w szczególności: stosowanych w przemyśle, transporcie, robotyce i automatyce oraz powszechnego użytku.
   Absolwenci uzyskują wiedzę i elementarne umiejętności projektowania, z wykorzystaniem metod komputerowego wspomagania prac inżynierskich, konstrukcji elektromechanicznych, sieci i instalacji elektrycznych, projektowania i eksploatacji maszyn, urządzeń i aparatów elektrycznych.
   Absolwenci posiadają także podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie badania i diagnostyki maszyn i urządzeń elektrycznych.

Specjalności na studiach I stopnia kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Zakres fachowej wiedzy oraz umiejętności dla poszczególnych specjalności można scharakteryzować następująco:


Specjalność: Jakość i informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem
   Wiedza specjalistyczna z zakresu systemów operacyjnych, kosztów jakości, zintegrowanych systemów zarządzania
   Umiejętności i kompetencje projektowania informatycznych systemów zarządzania, inżynierii oprogramowania, programowania w sieciach komputerowych oraz projektowania systemów zarządzania jakością.
   Przykładowe zagadnienia: inżynieria oprogramowania, projektowanie informatycznych systemów zarządzania, systemy operacyjne, programowanie w sieciach komputerowych, projektowanie systemów zarządzania jakością, koszty jakości, zintegrowane systemy zarządzania.

Specjalność: Zarządzanie produkcją i środowiskiem pracy
   Wiedza specjalistyczna z zakresu podstaw zarządzania produkcją, zarządzania logistycznego, ergonomii przemysłowej i zarządzania środowiskiem pracy.
   Umiejętności i kompetencje koncentrować się będą na projektowaniu systemów produkcyjnych, systemach ERP, zarządzaniu bezpieczeństwem pracy i ryzykiem zawodowym.
   Przykładowe zagadnienia: projektowanie systemów produkcyjnych, podstawy zarządzania produkcją, zarządzanie logistyczne, laboratorium systemów ERP, zarządzanie bezpieczeństwem pracy i ryzykiem zawodowym, ergonomia przemysłowa, zarządzanie środowiskiem pracy.

Warunki przyjęć:

Świadectwo maturalne. Uzyskanie określonej liczby punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Więcej informacji http://www.pw.edu.pl/Kandydaci

Efekty uczenia się


Semestr 1:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Wychowanie fizyczne 0 0 30 0 0 0 30 sylabus
2 Podstawowewspólna Algebra i geometria analityczna 4 15 15 0 0 0 30 sylabus
   Analiza matematyczna 6 30 15 0 0 0 45 sylabus
   Ekonomia 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Matematyka dyskretna 4 30 15 0 0 0 45 sylabus
   Podstawy ergonomii 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Podstawy informatyki 4 30 0 30 0 0 60 sylabus
   Podstawy zarządzania 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Propedeutyka prawa 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=28
3 Kierunkowe Menedżerskiewspólna Wprowadzenie do studiów menedżerskich 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
Profil 4Technologie Budowlane Podstawy ergonomii 3 15 0 0 0 0 30 sylabus
Profil 5Technologie informatyczne Podstawy ergonomii 3 15 0 0 0 0 30 sylabus
∑=3
Suma semestr: ∑=

Semestr 2:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Język obcy 4 0 60 0 0 0 60 sylabus
   Wychowanie fizyczne 0 0 30 0 0 0 30 sylabus
∑=4
2 Podstawowewspólna Fizyka 1 4 30 15 0 0 0 45 sylabus
   Podstawy biznesu 3 0 30 0 0 0 30 sylabus
   Statystyka 6 45 30 0 0 0 75 sylabus
∑=13
Profil 1Technologie Chemiczne Chemia analityczna 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Chemia ogólna i nieorganiczna 3 30 15 0 0 0 45 sylabus
   Laboratorium chemii analitycznej 1 0 0 15 0 0 15 sylabus
   Laboratorium chemii ogólnej i nieorganicznej 2 0 0 15 0 0 15 sylabus
   Metrologia, pomiary i automatyka 3 30 0 15 0 0 45 sylabus
   Projektowanie i grafika inżynierska 2 0 0 0 30 0 30 sylabus
∑=13
Profil 2Technologie Elektroniczne Elementy elektroniczne 3 450 0 165 0 0 41 sylabus
   Materiały dla elektroniki i optoelektroniki 2 270 0 180 0 0 30 sylabus
   Nanotechnologia 2 300 0 0 0 0 20 sylabus
   Podstawy miernictwa 2 270 0 180 0 0 30 sylabus
   Wstęp do mikrosystemów 2 375 0 0 0 0 25 sylabus
   Wstęp do teorii obwodów i sygnałów elektronicznych 2 300 0 0 0 0 20 sylabus
∑=13
Profil 3Technologie Elektryczne Materiałoznawstwo 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Metrologia 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Podstawy elektrotechniki 5 30 15 15 0 0 60 sylabus
   Projektowanie i grafika inżynierska 3 15 0 30 30 0 45 sylabus
∑=13
Profil 4Technologie Budowlane Materiały budowlane 4 30 0 0 0 0 45 sylabus
   Miernictwo budowlane 4 15 15 0 0 0 45 sylabus
   Projektowanie i grafika inżynierska 3 15 0 0 30 0 45 sylabus
   Systematyka i zadania budowlanych dzieł inżynierskich 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=13
Profil 5Technologie informatyczne Algorytmy i struktury danych 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Architektura systemów komputerowych 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Bezpieczeństwo systemów informatycznych 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Podstawy programowania 3 15 0 0 0 0 0 sylabus
   Projektowanie interfejsów 3 15 0 0 0 0 30 sylabus
∑=13
Suma semestr: ∑=

Semestr 3:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Język obcy 4 0 60 0 0 0 60 sylabus
   Wychowanie fizyczne 0 0 30 0 0 0 30 sylabus
∑=4
2 Podstawowewspólna Fizyka 2 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=3
3 Kierunkowe Informatycznewspólna Bazy danych 3 15 0 30 0 0 45 sylabus
∑=3
3 Kierunkowe Menedżerskiewspólna Badania marketingowe 2 0 15 0 0 0 15 sylabus
   Podstawy marketingu 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Rachunkowość finansowa 4 30 15 0 0 0 45 sylabus
3 Kierunkowe Organizacyjnewspólna Organizacja technicznego przygotowania produkcji 2 15 0 0 0 0 30 sylabus
∑=2
Profil 1Technologie Chemiczne Chemia fizyczna 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Inżynieria chemiczna i procesowa 3 30 15 0 0 0 45 sylabus
   Materiałoznawstwo i korozja 2 300 0 150 0 0 30 sylabus
∑=8
Profil 2Technologie Elektroniczne Elementy fotoniczne 3 300 0 165 0 0 31 sylabus
   Metody diagnostyki elementów elektronicznych 3 300 0 165 0 0 31 sylabus
   Układy elektroniczne i wstęp do mikroelektroniki 3 30 0 0 0 0 45 sylabus
∑=9
Profil 3Technologie Elektryczne Elektrotechnika 4 15 15 15 0 0 45 sylabus
   Podstawy elektroniki i energoelektroniki 5 30 15 15 0 0 60 sylabus
∑=9
Profil 4Technologie Budowlane Mechanika budowli 5 30 15 0 15 0 60 sylabus
   Wytrzymałość materiałów 4 30 15 0 0 0 45 sylabus
∑=9
Profil 5Technologie informatyczne Programowanie sieciowe 5 15 0 0 0 0 60 sylabus
   Projektowanie serwisów internetowych 4 30 0 0 0 0 45 sylabus
∑=9
Suma semestr: ∑=

Semestr 4:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Język obcy 4 0 60 0 0 0 60 sylabus
   Wychowanie fizyczne 0 0 30 0 0 0 30 sylabus
∑=4
3 Kierunkowe Menedżerskiewspólna Rachunek kosztów w przedsiębiorstwie 2 15 15 0 0 0 30 sylabus
3 Kierunkowe Organizacyjnewspólna Organizacja i normowanie pracy 3 15 0 0 0 0 30 sylabus
   Organizacja produkcji 5 30 0 0 0 0 45 sylabus
∑=8
Profil 1Technologie Chemiczne Aparatura procesowa 4 15 15 30 0 0 60 sylabus
   Chemia organiczna 2 15 15 0 0 0 30 sylabus
   Laboratorium inżynierii chemicznej i procesowej 2 0 0 15 0 0 15 sylabus
   Podstawy biochemii 2 300 0 150 0 0 30 sylabus
   Zagrożenia i bezpieczeństwo chemiczne 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Zarządzanie produktami chemicznymi REACH 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
∑=13
Profil 2Technologie Elektroniczne Inżynieria montażu urządzeń elektronicznych 3 450 0 165 0 0 41 sylabus
   Podstawy automatyzacji 2 180 0 120 0 0 20 sylabus
   Podstawy technologii przyrządów, układów i systemów 3 270 0 180 0 0 30 sylabus
   Problemy bezpieczeństwa pracy 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Projektowanie obwodów drukowanych 2 300 0 165 0 0 31 sylabus
   Wstęp do systemów mikroprocesorowych 2 270 0 180 0 0 30 sylabus
∑=13
Profil 3Technologie Elektryczne Instalacje elektryczne 2 0 0 0 30 0 30 sylabus
   Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich 2 15 0 0 15 0 30 sylabus
   Konstrukcje elektromechaniczne w przemyśle 2 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Maszyny i napęd elektryczny 4 30 0 15 0 0 45 sylabus
   Podstawy elektroenergetyki 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=13
Profil 4Technologie Budowlane Budownictwo ogólne i konstrukcje budowlane cz.1 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Chemia budowlana 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Instalacje budowlane 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Procesy technologiczne w robotach budowlanych 4 45 0 0 15 0 60 sylabus
   Zarządzanie przedsięwzięciem inwestycyjno-budowlanym. Etap przygotowania 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=13
Profil 5Technologie informatyczne Administracja baz danych 4 30 0 0 0 0 45 sylabus
   Administracja systemami operacyjnymi 4 15 0 0 0 0 45 sylabus
   Metody wytwarzania oprogramowania 3 30 0 0 0 0 45 sylabus
   Projektowanie hurtowni danych 2 15 0 15 0 0 30 sylabus
∑=13
Specjalność 1Jakość i informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Systemy operacyjne 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
∑=3
Specjalność 2Zarządzanie produkcją i środowiskiem pracy Zarządzanie bezpieczeństwem pracy i ryzykiem zawodowym 3 15 15 0 0 0 30 sylabus
∑=3
Suma semestr: ∑=

Semestr 5:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
3 Kierunkowe Informatycznewspólna Informatyczne systemy zarządzania 3 15 0 0 0 0 45 sylabus
   Sieci komputerowe 2 15 0 0 0 0 30 sylabus
∑=5
3 Kierunkowe Organizacyjnewspólna Sterowanie procesami produkcyjnymi 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=3
Profil 1Technologie Chemiczne Laboratorium chemii organicznej 1 0 0 15 0 0 15 sylabus
   Technologia chemiczna 1 cz1 (nieorganiczna i organiczna) 2 15 15 0 0 0 30 sylabus
   Technologia chemiczna 2 cz.1 (polimery i biotechnologie 2 525 0 0 0 0 35 sylabus
∑=5
Profil 2Technologie Elektroniczne Kompatybilność elektromagnetyczna 2 270 0 180 0 0 30 sylabus
   Techniki konstrukcji urządzeń elektronicznych 3 450 0 165 0 0 41 sylabus
∑=5
Profil 3Technologie Elektryczne Automatyzcja procesów produkcyjnych 2 15 0 0 0 0 30 sylabus
   Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń elektrycznych 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Inżynieria elektryczna transportu 2 15 0 15 0 0 30 sylabus
∑=5
Profil 4Technologie Budowlane Budownictwo ogólne i konstrukcje budowlane cz.2 3 30 0 0 15 0 45 sylabus
   Zarządzanie przedsięwzięciem inwestycyjno-budowlanym. Etap realizacji 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=5
Profil 5Technologie informatyczne Grafika komputerowa 3 15 0 0 0 0 45 sylabus
   Programowanie aplikacji 2 0 0 30 0 0 30 sylabus
∑=5
Specjalność 1Jakość i informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Inżynieria oprogramowania 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Koszty jakości 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Projekt przejściowy 5 0 0 0 60 0 60 sylabus
   Projektowanie systemów zarządzania jakością 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Zintegrowane systemy zarządzania 3 15 15 0 0 0 30 sylabus
∑=15
Specjalność 2Zarządzanie produkcją i środowiskiem pracy Ergonomia przemysłowa 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Podstawy zarządzania produkcją 4 15 0 30 0 0 45 sylabus
   Projekt przejściowy 5 0 0 0 60 0 60 sylabus
   Projektowanie systemów produkcyjnych 3 15 0 15 0 0 30 sylabus
∑=15
Specjalnościwspólna Przedmioty fakultatywne specjalności 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=2
 ObieralneKreatywny Semestr Projektowania        Informacje
Suma semestr: ∑=

Semestr 6:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Historia Gospodarcza 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Psychologia 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=6
2 Podstawowewspólna Ekologia wytwarzania i ochrona środowiska 2 15 15 0 0 0 30 sylabus
3 Kierunkowe Organizacyjnewspólna Zarządzanie jakością 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=3
Profil 1Technologie Chemiczne Technologii chemiczna 1 cz.2 (nieorganicznej i organicznej) 2 300 225 0 0 0 35 sylabus
   Projektowanie procesów technologicznych 2 15 0 15 0 0 30 sylabus
   Technologia chemiczna 2 cz.2 (polimery i biotechnologie) 2 300 0 0 0 0 20 sylabus
∑=6
Profil 2Technologie Elektroniczne Inżynieria produkcji materiałów i struktur elektronicznych 3 450 0 180 0 0 42 sylabus
   Specyficzne badania i certyfikacja wyrobów 2 30 0 0 0 0 20 sylabus
   Uzysk i niezawodność w elektronice 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
∑=6
Profil 3Technologie Elektryczne Badanie i diagnostyka maszyn i aparatów elektrycznych 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Ekologiczne oddziaływanie systemów prądu stałego i przemiennego 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
   Eksploatacja urządzeń elektrycznych powszechnego użytku 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Elektrokonstrukcje pojazdów 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=7
Profil 4Technologie Budowlane Kosztorysowanie w budownictwie 2 15 15 0 0 0 30 sylabus
   Procesy technologiczne w produkcji wyrobów budowlanych 4 30 0 0 15 0 45 sylabus
   Systemy konstrukcyjno-technologiczne w budownictwie 1 15 0 0 0 0 15 sylabus
∑=7
Profil 5Technologie informatyczne Implementacja informatycznego systemu zarządzania 4 15 0 0 30 0 45 sylabus
   Projektowanie i administracja sieci komputerowych 3 30 0 0 0 0 45 sylabus
∑=7
Specjalność 1Jakość i informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Programowanie w sieciach komputerowych 4 15 0 30 0 0 45 sylabus
   Projektowanie informatycznych systemów zarządzania 4 15 0 30 0 0 45 sylabus
   Seminarium dyplomowe 2 0 15 0 0 0 15 sylabus
∑=10
Specjalność 2Zarządzanie produkcją i środowiskiem pracy Laboratorium systemów ERP 3 0 0 30 0 0 30 sylabus
   Seminarium dyplomowe 2 0 15 0 0 0 15 sylabus
   Zarządzanie logistyczne 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
   Zarządzanie środowiskiem pracy 2 15 0 0 0 0 15 sylabus
∑=9
Specjalnościwspólna Przedmioty fakultatywne specjalności 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=2
 ObieralneKreatywny Semestr Projektowania        Informacje
Suma semestr: ∑=

Semestr 7:

Blok Grupa nazwa ECTS Wykłady Ćwiczenia Laboratoria Projekt Lekcje komputerowe Suma sylabus
1 Wykształcenia ogólnegowspólna Ochrona własności intelektualnej 4 30 0 0 0 0 45 sylabus
   Socjologia 3 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=7
2 Podstawowewspólna Badania operacyjne 4 15 15 0 0 0 30 sylabus
∑=4
3 Kierunkowe Organizacyjnewspólna Logistyka w przedsiębiorstwie 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=2
Specjalnościwspólna Praktyka zawodowa 0 165 0 0 0 0 160 sylabus
   Przedmioty fakultatywne specjalności 2 30 0 0 0 0 30 sylabus
∑=2
 ObieralneKreatywny Semestr Projektowania        Informacje
Suma semestr: ∑=

Efekty kierunkowe

Profil ogólnoakademicki - wiedza

Efekt Wpisz opis
Wpisz opis

Profil ogólnoakademicki - umiejętności

Efekt Wpisz opis
Wpisz opis

Profil ogólnoakademicki - kompetencje społeczne

Efekt Wpisz opis
Wpisz opis