Nazwa przedmiotu:
Praca dyplomowa
Koordynator przedmiotu:
Promotor
Status przedmiotu:
Obowiązkowy
Poziom kształcenia:
Studia II stopnia
Program:
Budownictwo
Grupa przedmiotów:
Obowiązkowe
Kod przedmiotu:
-
Semestr nominalny:
3 / rok ak. 2020/2021
Liczba punktów ECTS:
20
Liczba godzin pracy studenta związanych z osiągnięciem efektów uczenia się:
Razem 500 godz. = 20 ECTS: przygotowanie planu i konspektu pracy, studia literaturowe, weryfikacja planu i konspektu pracy przy udziale promotora, konsultacje i weryfikacja realizacji zadań przy współpracy promotora, wykonanie części badawczej, opracowanie merytoryczne zagadnienia, zredagowanie pracy dyplomowej, weryfikacja końcowej wersji pracy, w tym pracy zamieszczonej w Systemie APD PW, przygotowanie do prezentacji pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego, egzamin dyplomowy ,
Liczba punktów ECTS na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich:
Razem 70 godz. = 3 ECTS: przygotowanie planu i konspektu pracy, konsultacje i weryfikacja realizacji zadań przy współpracy promotora,weryfikacja końcowej wersji pracy, w tym pracy zamieszczonej w Systemie APD PW, przygotowanie do prezentacji pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego, egzamin dyplomowy ,
Język prowadzenia zajęć:
polski
Liczba punktów ECTS, którą student uzyskuje w ramach zajęć o charakterze praktycznym:
Razem 300 godz. = 12 ECTS: przygotowanie planu i konspektu pracy, wykonanie części badawczej, opracowanie merytoryczne zagadnienia, zredagowanie pracy dyplomowej, przygotowanie do prezentacji pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego, egzamin dyplomowy ,
Formy zajęć i ich wymiar w semestrze:
  • Wykład0h
  • Ćwiczenia0h
  • Laboratorium0h
  • Projekt0h
  • Lekcje komputerowe0h
Wymagania wstępne:
Posiadanie szczegółowej wiedzy dotyczącej studiowanego kierunku, umiejętności i kompetencji do podjęcia i realizacji pracy dyplomowej.
Limit liczby studentów:
-
Cel przedmiotu:
Poszerzenie wiedzy i rozwój umiejętności w obszarze zagadnień związanych z tematem pracy. Doskonalenie umiejętności w poszukiwaniu źródeł informacji (w tym w j. obcym), metod i technik realizacji postawionych zadań badawczych oraz ich wykorzystania. Rozwijanie umiejętności samokształcenia i samodzielności w rozwiązywaniu zadań badawczych. Analiza i opracowanie zagadnienia na poziomie zaawansowanym wraz z jego prezentacją w formie pisemnej i ustnej.
Treści kształcenia:
-
Metody oceny:
Ocena promotora na każdym etapie przygotowywania pracy oraz pisemna ocena pracy dopuszczonej do obrony. Pisemna ocena pracy przez recenzenta wyznaczonego przez dziekana. Decyzja dziekana o dopuszczeniu pracy do obrony. Ocena pracy przez komisję egzaminu dyplomowego.
Egzamin:
tak
Literatura:
-
Witryna www przedmiotu:
-
Uwagi:

Efekty uczenia się

Profil ogólnoakademicki - umiejętności

Efekt U1
Potrafi rozwiązać złożone zadanie inżynierskie w oparciu o samodzielny dobór źródeł informacji i niezbędnych narzędzi. Potrafi sformułować uzasadnioną opinię, udokumentować opracowany problem, przedstawić wyniki swoich prac w formie zwartego opracowania.
Weryfikacja: Recenzja pracy dyplomowej.
Powiązane efekty kierunkowe: K2_U05, K2_U06, K2_U08
Powiązane efekty obszarowe: T2A_U02, T2A_U03, T2A_U11, T2A_U15, T2A_U16, T2A_U04, T2A_U01, T2A_U02, T2A_U05

Profil ogólnoakademicki - kompetencje społeczne

Efekt K1
Potrafi twórczo i samodzielnie rozwiązywać postawione zadanie. Umie rzetelnie interpretować wyniki własne i innych. Potrafi formułować i prezentować wyniki swojej pracy.
Weryfikacja: Recenzje pracy dyplomowej; prezentacja pracy dyplomowej na egzaminie dyplomowym.
Powiązane efekty kierunkowe: K2_K01, K2_K03, K2_K04
Powiązane efekty obszarowe: T2A_K03, T2A_K04, T2A_K05, T2A_K07, T2A_K06, T2A_K07