Nazwa przedmiotu:
Matematyka 2
Koordynator przedmiotu:
prof. nzw. dr hab. Aleksander Rutkowski
Status przedmiotu:
Obowiązkowy
Poziom kształcenia:
Studia I stopnia
Program:
Papiernictwo i Poligrafia
Grupa przedmiotów:
Matematyka
Kod przedmiotu:
IP-IDW-MATE2-5-09Z
Semestr nominalny:
2 / rok ak. 2018/2019
Liczba punktów ECTS:
5
Liczba godzin pracy studenta związanych z osiągnięciem efektów uczenia się:
Sumaryczna liczba godzin pracy studenta: 150. Obejmuje: 1) Zajęcia kontaktowe z nauczycielem: • 30 godz. wykład, • 30 godz. ćwiczenia, • 10 godz. konsultacji. 2) Zajęcia bez kontaktu z nauczycielem (Praca własna studenta): 1. 30 godz. przygotowanie do ćwiczeń 2. 15 godz. przygotowanie do kolokwiów 3. 20 godz. przygotowanie do egzaminu zadaniowego 4. 15 godz. przygotowanie do testu.
Liczba punktów ECTS na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich:
3 punkty ECTS.
Język prowadzenia zajęć:
polski
Liczba punktów ECTS, którą student uzyskuje w ramach zajęć o charakterze praktycznym:
3 punkty ECTS.
Formy zajęć i ich wymiar w semestrze:
  • Wykład450h
  • Ćwiczenia450h
  • Laboratorium0h
  • Projekt0h
  • Lekcje komputerowe0h
Wymagania wstępne:
-
Limit liczby studentów:
-
Cel przedmiotu:
Podanie podstawowych wiadomości z rachunku całkowego funkcji jednej zmiennej, teorii szeregów oraz rachunku różniczkowego i całkowego funkcji wielu zmiennych. Wpojenie studentom umiejętności rachunkowych w w/w zakresie.
Treści kształcenia:
1. Całka nieoznaczona. 2. Całka oznaczona i niewłaściwa z zastosowaniem do obliczania pól obszarów. 3. Szeregi liczbowe. 4. Szeregi potęgowe: wyznaczanie przedziału zbieżności i rozwijanie funkcji w szereg. 5. Rachunek różniczkowy funkcji wielu zmiennych. 6. Całka podwójna i potrójna z zastosowaniem do wyznaczania objętości i masy obszaru.
Metody oceny:
Dopuszczenie do egzaminu na podstawie wyniku z ćwiczeń (co najmniej 21/40 pkt. z 2 kolokwiów i10 kartkówek). W sesji egzamin zadaniowy (30 pkt) i teoretyczny (test za 30pkt). Należy dostać co najmniej 10 pkt na każdym z nich i co najmniej 51 pkt. z całości (ćwiczenia +egzamin). Możliwe zwolnienie z części zdaniowej i/lub teoretycznej egzaminu.
Egzamin:
tak
Literatura:
M. Gewert, Z. Skoczylas - Analiza matematyczna 1, Oficyna Wydawnicza GiS M. Gewert, Z. Skoczylas - Analiza matematyczna 2, Oficyna Wydawnicza GiS W. Krysicki, L. Włodarski, Analiza matematyczna w zadaniach, cz. 1, 2, PWN
Witryna www przedmiotu:
-
Uwagi:
-

Efekty uczenia się